СТУДЕН БРАН: Утрешниот ден стабилен но со многу ниски температури

Утре (30.11.2016) се очекува стабилизирање на временската состојба во Македонија и престанок на снежните врнежи.

Времето ќе биде сончево и МНОГУ СТУДЕНО со умерена локална облачност.

Ќе дува умерен, на некои места засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се движи во интервал од -10 до -3 степени, на високите места можно е да се спушти до околу -15 степени.

gfsopit06_30_5

Максималната температура ќе се движи во интервал -4 до 3 степени.

Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ!

 

39 Прегледи

Најголемиот дел од Македонија под бела покривка: Студениот бран пристигна и го донесе првиот снег (ФОТО)

Како што и најавивме територијата на Македонија веќе ја зафати продорот на МНОГУ СТУДЕН воздух кој се спушта од североисточна Европа.

Овој студен бран го донесе првиот снег  во најголемиот дел од земјава.

Погледнете ја галеријата:

Струга (29.11.2016)

15289316_1025630560899882_8812258915982400809_o

Охрид (29.11.2016)15271773_10210093848290183_907818572666737432_o

Ташмаруништа – Струшко (29.11.2016)

15231485_1217326101686052_238279615_o

Патот пред Кичево (29.11.2016)

15231536_10209056449146536_1172796191_o

Кочани (29.11.2016)

15232090_1829227990624051_7041876601951307734_n

Штип (29.11.2016)

15281125_894620610669203_447759711_n

Тетово (29.11.2016)

15202750_691621701011762_4327727030741420880_n

Свети Николе (29.11.2016)

15235584_1270692762989111_993567060202175084_o

Куратица (29.11.2016)

15230817_1353856614633045_923065398145510872_n

Попова Шапка (29.11.2016)

192-168-178-126_01_20161129094131_timing

Пресека (29.11.2016)

15241330_10205802037410087_1973057278632929618_n

Стража (29.11.2016)

15179114_1376035682409368_264505067287020524_n

Подготви: СЛАВЧО ПОПОСКИ!

 

 

 

 

45 Прегледи