СТУДЕН БРАН: Погледнете какво време ќе ни донесе денот пред викенд (петок)

Под влијание на МНОГУ СТУДЕНА воздушна маса која се спишта од североисточна Европа денес (30.12.2016) времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови локално ќе има зголемена облачност особено во источните предели.

На планинските места ќе има услови за повремено провејување на слаб снег.

Ќе дува умерен, на некои места засилен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи во интервал од -3 до 5 степени. На повисоките планини максималната температура ќе се задржи многу ниска и ќе изнесува околу -10 степени.

Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ!

 

55 Прегледи