НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА – СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС НА БАЛКАНОТ! ЈА СТРЕСЕ ЦРНА ГОРА – ДЕТАЛИ

Попладнево во 14:05 часот силен земјотрес ја стресе Црна Гора. Земјотресот е со јачина од 4.4 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на овој земјотрес се наоѓа на 55 километри североисточно од главниот град на оваа држава Подгорица и истиот се наоѓа на пет километри длабочина.

Инаку исто така послаб земјотрес е регистриран во соседна Албанија.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ .

 

49 Прегледи