СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: НАЈПОЗНАТИОТ МЕТЕОРОЛОГ ИЗДАДЕ КРАЈНА ПРЕТПАЗЛИВОСТ НА СИТЕ ГРАЃАНИ! ДЕТАЛИ

Почитувани граѓани снежните врнежи и натаму продолжуаат и ги има и тоа не само на повисоките места и на планините туку и низ котлините во северните, северозападните, западните и југозападните предели на државава.

На скијачките центри Попова Шапка и Маврово владее големо снежно невреме каде има многу снег, многу снег исто така има и на планинскиот превој Стража па задолжително прочитајте го овој фејсбук статус на метеорологот Попоски:

Фејсбук статус: Zadolzitelno spodelete za dobroto na site gragjani na Makedonija, od HUMAN aspekt: Situacijata na planinskiot prevoj Straza e mnogu opasna i ima mnogu sneg a snegot ke prodolzi da pagja i ponatamu. Temperaturite pagjaat a so toa rastat uslovite i za golomrazica. Ve sovetuvam dokolku mozete vo vakvi uslovi da go odlozite patuvanjeto ili dokolku patuvate da bidete KRAJNO PRETPAZLIVI zatoa sto situacijata e navistina seriozna. OVA GO KAZUVAM ZA DOBROTO NA SITE GRAGJANI NA MAKEDONIJA KOJ TREBA DA PATUVAAT TOKMU NA OVOJ PLANINSKI PREVOJ. SO POCIT KON SITE VAS OD MENE! 💖

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ .

48 Прегледи