Метео Вести

НАЈНОВО НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ: РАНО- ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ ЌЕ ЈА ЗАФАТАТ ДРЖАВАВА!

Во текот на новата недела нашата територија ќе биде под влијание на изразено јужно и југозападно воздушно струење кое ќе услови ГОЛЕМ ПОРАСТ на температурите на воздухот кој во најголем дел од државава ќе се искачуваат над 20 степени додека во централните и во југоисточните предели истите ќе се искачуваат дури и блису 30 степени […]

МЕТЕОГОЛОТ ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА ЗНАЧИТЕЛНО ПОВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ ОД НОРМАЛАТА (АНАЛИЗА)

Во текот на следниот периот нашата територија постојано ќе биде под влијание на значително потопла воздушна маса која ќе продира од јужните географски широчина поточно од Северна Африка. Токму ова ќе услови значителн пораст на температурите на воздухот и тоа како на минималните така и на максималните температури на воздухот. Во текот на следниот период […]

МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ НАЈАВУВА ЗНАЧИТЕЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ И МНОГУ СОНЦЕ (НАЈНОВИ ДЕТАЛИ)

Територијата на нашата држава полека ќе подпаѓа под влијание на висок воздушен притисок и на стабилна, сува и значително потопла воздушна маса која веќе започна да се чувствува и да продира од југ. Понатаму облачноста постепено ќе се намалува па така во текот на ноќта и утре (недела ) времето ќе биде ведро односно сончево […]

ПОПОСКИ: СЛЕДУВА ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ НА АТМОСФЕРАТА

Во текот на денешниот ден (четврток) следува дестабилизирање на атмосферата над нашата држава па така времето ќе биде променливо облачно но топло со слаби локални врнежи од дожд во текот на претплднево додека попладне локално ќе има услови за развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот а не се […]

НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО НА МЕТЕОРОЛОГОТ СЛАВЧО ПОПОСКИ

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок и на стабилна, сува и топла воздушна маса која е со струење од јужните географски широчини кон нашата територија. Во текот на денешпниот ден (среда) ќе имаме сончево и топло време со мала облачност која во овие утрински и рано – претполадневни часови […]

вчитувам...

Објави по датум

април 2018
П В С T П С С
« Мар    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

© 2016-2017 Copyright - MeteoMax, Славчо Попски