Занимливости

  МЕТЕОМАКС И МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ ЗАПОЧНУВААТ ГОЛЕМА СОРАБОТКА СО НОВ ТЕЛЕВИЗИСКИ МЕДИУМ!

  Почитувани граѓани најголемиот метеоролошки медиум во државава Метеомакс и метеорологот Попоски започнуваат ГОЛЕМА СОРАБОТКА со нов телевизиски медиум. Метеорологот Попоски и покрај тоа што се појавува во повеќе телевизиски медиуми со цел да ги предупредува граѓанит еза евентуално невреме одсега па натаму поточно од следната недела (понеделник) ќе може да го гледате и на националната […]

  2418 Прегледи

  ЕДИНСТВЕНО САМО НА МЕТЕОМАКС: НЕДЕЛНА АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ!

  Почитувани во текот на веќе изминатата недела бевме сведоци на висински циклон кој веќе многу добро го објаснивме како и зошто настанува и што условува во овој топол период од годината. Овој висински циклон го носеше името ВЛАДИМИР. Токму овој висински циклон услови на повеќе места развој на нестабилност проследена со поројни врнежи од дожд, […]

  2521 Прегледи

  НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА: СЕРИЈА НА ЗЕМЈОТРЕСИ УТРИНАВА ВО ОХРИДСКО – ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН!

  Во текот на изминатата ноќ поточно во раните утрински часови серија на земјотреси ги вознемирија жителите на Охрид и Преспа. Најсилниот потрес е со интензитет од 3.2 степени според Рихтеровата скала. Се надеваме дека понатаму тлото ќе се смири и ќе нема нови потреси. За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде […]

  3617 Прегледи

  МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ СО НАЈАВА: МЕТЕОРОЛОГИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА ОДИ НАПРЕД! ДЕТАЛИ

  Почитувани граѓани на мојот офоцијален фејсбук профил пред некое време најавив дека метеорологијата во државава напредува и оди напред а сега се огласувам и низ медиумите во државава, се работи околу имињата на циклонските системи кој се почесто ја зафаќаат нашата држава како и регионот. Како што можевте да видите во текот на изминатиот период […]

  2891 Прегледи

  ЦИКЛОНОТ ВЛАДИМИР СИНОЌА ГО ПОТОПИ ТЕТОВО! ДЕТАЛИ

  Во текот на вчерашните вечерни часови северозападниот дел од државава како и делови од Скопскиот регион беа зафатени од влажна и нестабилна воздушна маса која се спушти од северозапад и која беше во склоп со циклонот ВЛАДИМИР. Оваа маса беше проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Најмногу од циклонот ВЛАДИМИР во текот на […]

  1246 Прегледи

  МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ АНАЛИЗИРА ШТО ТОЧНО Е ВИСИНСКИОТ ЦИКЛОН И КАКО НАСТАНУВА!

  Почитувани граѓани оваа недела ќе помине во знакот на висинскиот циклон ВЛАДИМИР и истиот ќе условува чести врнежи и грмежи како и локално НЕВРЕМЕ, многу од граѓаните не знаат што значи и како настанува висинскиот циклон. Погледнете ја анализата: Почитувани сигурно на многу од вас кога станува збор за зборот ВИСИНСКИ ЦИКЛОН им е нејасно […]

  3158 Прегледи

  Објави по датум

  ноември 2018
  П В С T П С С
  « Јул    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
  © 2016-2017 Copyright - MeteoMax, Славчо Попски